2014, Kinderwyprawki, rowerem, Wycieczki

W gościnie w Gościnie czyli kinderwyprawki nadszedł czas

Tak wyglądały drogi, którymi jeździliśmy
Tak wyglądały drogi, którymi jeździliśmy

Która to już nasza kinderwyprawka? W sumie ciężko policzyć. Ale jedno jest pewne. Dla naszej dwu i pół miesięcznej Lilki była to pierwsza tego typu impreza. No i pierwszy wypad pod namiot.

Ale przejdźmy do rzeczy. Nasz kolega Maciej (www.rowerowewakacje.pl) zaproponował i zorganizował weekend rowerowy w okolicach Gościna, małej miejscowości położonej niecałe 20 kilometrów od Kołobrzegu. Zaletą tej lokalizacji było to, że w Gościnie krzyżują się trasy szlaków zlikwidowanej kolei wąskotorowej, na których urządzono i wyasfaltowano trasy rowerowe, na które samochody nie mają wstępu. Przy założeniu, że te trasy są dość płaskie, bez ruchu samochodowego i prowadzą często przez malownicze tereny, było to wręcz wymarzone miejsce do wspólnych wycieczek rowerowych z dzieciakami.

szlaki_goscino
Mapa ścieżek „Szlakiem kolejki wąskotorowej” – źródło www.parseta.org.pl

Frekwencja na tym wyjeździe była imponująca. Mimo bardzo niepewnej, deszczowej pogody, na starcie pojawiło się około 70 osób z praktycznie każdego regionu Polski! Przez 4 dni korzystaliśmy z możliwości jazdy po bezkolizyjnych drogach rowerowych, a po wycieczkach (a przecież również i w trakcie) nasze dzieciaki świetnie się ze sobą bawiły.

2 przemyślenia nt. „W gościnie w Gościnie czyli kinderwyprawki nadszedł czas”

  1. justabrr mówi:

    To była super impreza! Aż 70 nas było? Fajną mapke wrzuciłeś…chyba ukradne do naszego wpisu 🙂

  2. tomzoo mówi:

    Bardzo fajna, dzieciaki miały dużo frajdy, dorośli zresztą też. Ale przede wszystkim dużo nowych znajomości! 🙂

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.