Rowerami przez poligon Biedrusko

Od pewnego już czasu przymierzałem się do zorganizowania wycieczki przez poligon Biedrusko – szlakiem rowerowym „Pierścień Dokoła Poznania”. Odcinek przez poligon rozpoczyna się w Złotnikach i stamtąd w kierunku północno wschodnim prowadzi do Biedruska. Szosa ta jest udostępniona do przejazdu w weekendy oraz dni wolne od pracy, pod warunkiem, że nie ma ćwiczeń na poligonie (aktualne informacje można uzyskać tutaj). A uprawnionymi do przejazdu są tylko i wyłącznie (poza pojazdami uprzywilejowanymi) rowerzyści. Brak samochodów, ładna przyroda, kilka atrakcji po drodze – to wszystko zachęcało do wycieczki z dziećmi.

Pewnego wiosennego popołudnia dostałem pytanie z grupy kinderwyprawki rowerowe na Facebooku – czy w najbliższą sobotę będzie jakaś wycieczka rowerowa po okolicach Poznania. Sprawdziłem prognozę – sobota zapowiadała się wspaniale! Pierwszy raz w tym roku miało być ponad dwadzieścia stopni na plusie! Mając w głowie plan wycieczki przez poligon w piątkowe popołudnie wrzuciłem na grupę propozycję sobotniej wycieczki.

Faktycznie, sobota już od samego rana okazała się być cudownie ciepłym dniem. Start ustaliliśmy w Złotkowie przy Stanicy Rowerowej, miejscu, gdzie na rowerzystów czekają z otwartymi ramionami. W sumie z nami pojawiły się cztery rodziny. Przy stanicy pozostawiliśmy samochody i dalej już o własnych siłach ruszyliśmy szosą przez poligon Biedrusko. Część dzieciaków jechała na własnych rowerkach, a część w przyczepkach.

Leniwie w tempie naszych pociech podążaliśmy pustą szosą w kierunku Biedruska. Po drodze urządziliśmy dwa pikniki – jeden przy ruinach gotyckiego kościoła Ścięcia Św. Jana Chrzciciela w nieistniejącej już wsi Chojnica a drugi nad Wartą nieopodal mostu w Biedrusku. Po odpoczynku całą powrotną drogę udało się nam przejechać w jednym kawałku. 🙂

Cóż więcej rzec, wycieczka była naprawdę bardzo udana, zarówno rodzice jak i dzieci były bardzo zadowolone. 🙂

A oto garść zdjęć z wycieczki.

 

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.